Pousada Thamalu
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning |
| Swimmingpool Udendørs pool | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Komfortabel Pousada Thamalu Paraty er et godt sted at bo på i Pontal område i en rimelig afstand fra Defensor Perpetuo Fæstningsmuseum. En parkeringsplads er også tilgængelig på stedet.
Stedet ligger i nærheden af Centro Histórico, mens en 11 minutters gåtur fører dig til Paraty-kunsthuset. Gæsterne kan nå sådanne landemærker som Vor Frue af Hjælpens Kirke på 16 minutters gågang. Gæsterne vil værdsætte hotellet's forholdsvis nære beliggenhed til Dukketeater.
Denne ejendom har 27 værelser, herunder et dobbeltværelse, som er indrettet med en balkon og en minibar. Værelserne har udsigt over haven. Gæsterne kan gøre brug af separat toilet og en bruser i hvert badeværelse.
Indkvarteringen byder på en buffet dagligt. Gæsterne kan prøve sydamerikansker måltider på dessert restaurant Lambe Lambe Bubble Waffle placeret 600 meter væk.
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Strandparasoller
- Solseng
- Have
- Grillfaciliteter
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Havemøbler
- Gratis toiletartikler
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Pousada Thamalu hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra Pousada Thamalu hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Pousada Thamalu hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Thamalu hotel ved en parkeringsplads. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Pousada Thamalu hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Pousada Thamalu hotel er 42$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på Pousada Thamalu hotel?
Gæsterne på Pousada Thamalu hotel kan betale med American Express, Mastercard og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Paraty hotellet?
På Paraty hotellet kan gæster vælge mellem Budget værelse med en queensize-seng, Fire mands værelse Standard og Fire mands værelse Economy.